انگلستان (به انگلیسی: England) کشوری در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور بریتانیا (پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی) است.

این کشور از شمال با اسکاتلند و از غرب با ویلز هم‌مرز است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از سرزمین اصلی قاره اروپا و کشور فرانسه جدا می‌کند. انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ نیز هست که از جمله آنها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد.

شهر لندن پایتخت انگلستان و همزمان پایتخت پادشاهی بریتانیا است.

انگلیس مجموعه‌ای از فرهنگ‌های متفاوت است. در طول سال‌های گذشته افراد زیادی از ملیت‌های گوناگون به ویژه هندی، بنگلادشی و چینی به این کشور مهاجرت کرده‌اند. لندن، بیشتر شبیه به شهری چند ملیتی است تا شهری انگلیسی. با این حال با دور شدن از مراکز بزرگ جمعیتی، هنوز بافت سنتی انگلیسی در این کشور حفظ شده است.

امید به زندگی در این کشور برای زنان 81 سال و برای مردان 76 سال است و دین اصلی آن مسیحیت. 7/2درصد از مردم آن مسلمان هستند.

 

سیاست در انگلیس

در انگلستان دموکراسی پارلمانی حاکم است. البته نظام آن پادشاهی است و ملکه به صورت فرمایشی در بالاترین مکان کشور نشسته است. نخست‌وزیر رئیس دولت و تصمیم‌گیرنده در امور سیاسی است.

ملکه آن در حال حاضر الیزابت دوم است.  این کشور یکی از بزرگترین مستعمرات دنیا را در طول سالیان طولانی داشته است.

انگلیسی‌ها ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید: «خورشید هیچ‌گاه در سرزمین بریتانیا غروب نمی‌کند.» که کنایه از مستعمره‌های فراوانشان بوده است.

نخست وزیر انگلیس که رئیس دولت هم است از میان حزب حاکم انتخاب می‌شود. نخست وزیر و کابینه‌اش باید تائید ملکه را هم داشته باشند و معمولا هم ملکه آنها را تائید می‌کند.

سن قانونی در این کشور 18 سالگی است و از این سن حق رأی به افراد داده می‌شود و مسئولیت‌های قانونی شامل حال آنها می‌شود.

 

اقتصاد در انگلیس

زغال سنگ که در صنعت تولید برق به‌کار می‌رود مهمترین ماده معدنی آن است. نفت و گاز طبیعی که در مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به مصرف می‌‌رسند، و منیزیم، فسفات – مس و آنتیموان از دیگر منابع آن است.

شرکای تجاری انگلیس در بخش صادرات آمریکا، آلمان ،فرانسه ، ایرلند، هلند ، بلژیک و اسپانیا  است.

آنچه انگلیس صادر می‌کند شامل کالاهای تولیدی، سوخت، مواد شیمیایی و دارویی، غذا، نوشیدنی و تنباکوست.

مهمترین شرکای تجاری انگلیس در بخش واردات آلمان، آمریکا، فرانسه، هلند، چین، نروژ  و بلژیک است.

 اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

تحصیل در انگلستان

اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان و تحصیل در انگلستان همواره مورد توجه دانشجویان از سراسر جهان بوده است و دانشجویان بین المللی همواره حضور چشمگیری برای ادامه تحصیل در انگلستان داشته اند, و پیوسته تعدادشان رو به افزایش بوده است. رتبه ها و مدارک تحصیلی اخذ شده در کشور انگلستان، به عنوان رتبه های با کیفیت و برتر جهانی در سراسر دنیا شناخته شده است. معیارها و استانداردهای انتخاب این برتریها، توسط برخی از دانشگاههای قدیمی تر با نامهای شناخته شده مانند آکسفورد و کمبریج تعیین میشود اما، روال متداول آن به عهده بسیاری از دانشگاهها و دانشکده های سراسر انگلستان است. در آینده، هنگامی که به دنبال شغل مناسب هستید، چنین موقعیتی، میتواند نقطه مثبتی برای شما محسوب شود.

 اگر تصمیم داشته باشید تحصیلات خود را در کشور زیبای انگلستان ادامه دهید، فرصت های بی شماری را در اختیار خواهید داشت. چه به دنبال یک زندگی پرهیاهوی شهری در دانشگاههای انگلستان واقع در قلب لندن باشید، و چه شهر کم جمعیت تری مانند پلیموت، بیرمنگام یا منچستر را ترجیح دهید، تحصیل در انگلستان، تجربه یک دوره زندگی را در اختیار شما قرار خواهد داد. ما بین درسها، از موزه های بی شمار لندن، کاخ باکینگهام و باغهای اطراف دیدن کنید و یا سفر یک روزه ای به شهر زیبای بث و مکان باستانی لوح سنگی داشته باشید. یا ممکن است تور عکاسی در اطراف ساعت جهانی بیگ بن، ساختمان پارلمان و وست مینستر را ترجیح دهید. مهم نیست برای تحصیل در انگلستان کدام منطقه را انتخاب می کنید، چرا که به هر حال پشیمان نخواهید شد.

بسیاری از دانشجویان به این دلیل انگلستان را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند چون معتقدند که زندگی در این کشور، به زندگی در کشور خودشان شباهت های کافی دارد. اما درک این موضوع مهم است که در عین حال که ایالات متحده و بریتانیا نقاط اشتراک بسیاری از لحاظ زبان، فرهنگ و تاریخ با یکدیگر دارند، اما بریتانیا کشوری کاملا مستقل و مجزا است.

 تفاوتی ندارد که در کدام منطقه انگلستان مستقر باشید، به هر حال، پذیرفتن یک فرهنگ جدید، هیجان آور است. پس از پایان تجربه تحصیل در این کشور، با انبوهی از تجربه و خاطرات، نقاط مثبت فراوانی که در رزومه کاری و تحصیلی خود برای کارفرماهای آینده شما قابل توجه است و ارزشهای فرهنگی و سبکی از زندگی که متفاوت از سبک زندگی خودتان است، به کشورتان باز خواهید گشت. و آن موقع عجیب نیست که مایل به برگشتن به انگلستان باشید.

 

آشنایی با سیستم آموزش و پرورش

تحصیلات ابتدایی

 عموما دوره های کلیدی سال 1 و 2 در مدرسه ی ابتدایی برگزار می شود و در سن 11 سالگی، دانش آموز برای تکمیل دوره های 3 و 4 به دوره ی متوسطه می رود. 

تحصیلات متوسطه

از سن 11 تا 16 سالگی، دانش آموز برای دوره های کلیدیِ 3 و 4 و شروع حرکت خود به سمت کسب GCSE's (گواهی عمومی آموزش متوسطه) وارد مدارس متوسطه می شود. در سن 14 سالگی، دانش آموز وارد اولین سال از دوره ی 2 ساله ی GCSE (یا SCE برای افرادی که در اسکاتلند هستند) می شود. GCSE's مجموعه ای از امتحانات است که دانش و توانایی شما را محک می زند.

GCSE's دو سال زمان می برد و نشان دهنده ی پایان آموزش اجباری برای دانش آموزان در انگلستان است. هنگامی که افراد GCSE's خود را کامل می کنند، این انتخاب را دارند که یا به سمت تحصیلات بیشتر بروند (با چشم انداز تحصیلات عالیه) و یا مدرسه را ترک کرده و به دنبال کار باشند.

 

تحصیلات بیشتر

هنگامی که یک دانش آموز تحصیلات متوسطه را به پایان می برد، این گزینه را پیش رو دارد که تحصیلاتش را برای اخذ مدارکی مانند A-Levels، GNVQ's، BTEC's و غیره ادامه دهد. دانش آموزان انگلستان که برنامه ی رفتن به کالج یا دانشگاه را دارند، می بایست این مرحله ی "تحصیلات بیشتر" را تکمیل کنند.

 اکثر مدارس در انگلستان برای دانش آموزان چیزی دارند به نام "فرم ششم" پس از اینکه آن ها GCSE's خود را دریافت کنند. بعنوان یک جایگزین، تعداد زیادی "کالج های فرم ششم" هستند که همان دوره ها را برای دانش آموزانی که "فرم ششم" ندارند، ارائه می دهند. در اینجا دانش آموزان معمولا در سطح A-Levels تحصیل می کنند؛ مدارک تحصیلی بالاتر قبل از اینکه افراد وارد تحصیلات عالیه و یا دوره ای با دریافت مدرک شوند، از آن ها خواسته می شود.

 A-levels مانند GCSE's، یک برنامه ی دو ساله بدنبال دارد و شامل دو مؤلفه است: full A-levels و half AS-levels. بطور کلی A-levels شامل 6 ماژول و AS-level شامل 3 ماژول می شود.

 

نظام آموزش عالی

در انگلستان، اکثر برنامه های لیسانس 3 سال بطول می انجامند. هرچند تعداد دوره های ساندویچی (Sandwich courses) رو به افزایش است؛ دوره هایی که 4 ساله هستند و 1 سالِ آن در محل کار است (بطور معمول سال سوم). در اسکاتلند، دوره های کارشناسی 4 ساله هستند.

درمورد دوره های تحصیلات تکمیلی؛ این دوره ها معمولا کوتاه تر بوده و پس از دوره ی کارشناسی برگزار می شوند. برخی از مدارج حرفه ای مانند پزشکی، دامپزشکی، حقوق و غیره دوره های طولانی تری دارند؛ حتی تا 5 سال.

روند درخواست 

UCAS

UCAS یک سازمان مرکزی است که درخواست های دوره های تمام وقت کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه ها و کالج های انگلستان را پردازش می کند.

امتحانات اصلی 

IELTS (سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی) 

آزمون آیلتس توانایی ارتباط به زبان انگلیسی را از طریق چهار مهارت "گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن" می سنجد و مختص افرادی است که قصد تحصیل یا کار در مناطق انگلیسی زبان را دارند.

شما می بایست برای گذراندن آزمون IELTS، قبل از زمان برگزاری آن به یک مرکز آزمون تقاضا بدهید.

 مدارک اصلی مورد نیاز

 

ریز نمرات

دانش آموزانی که برای برنامه ی لیسانس یا دیگر دوره های مقطع کارشناسی درخواست می دهند، لازم است ریز نمرات دوره ی متوسطه و یک گزارش ارائه بدهند. فرم گزارش باید توسط یک مقام رسمی مدرسه مانند رئیس، مشاور یا مدیر مدرسه پر شود. این فرم می بایست شما را با تمام تجربه ی تحصیلی تان و در مقایسه با دانش آموزان دیگر در کلاستان، معرفی کند. کمیته های پذیرش مایلند بدانند که در سیستم آموزشی خودتان، عملکردتان چگونه بوده است. گزارش مدرسه باید درمورد دستاوردهایتان صحبت کند و یک پیش بینی از شانس موفقیت شما در سطح تحصیلات دانشگاهی، ارائه دهد.

 از آنجایی که بین سیستم نمره گذاری خارج از کشور و سیستمی که در کشور ما استفاده می شود، تفاوت وجود دارد، از مدرسه ی خود بخواهید تا یک راهنما در مورد نمره های استانداردی که در سیستم آموزش شما و در مدرسه تان اخذ شده، ضمیمه کند. اگر مدرسه ی شما دانش آموزان را بر اساس سطح دستاوردهای تحصیلی شان رتبه بندی نیز می کند، اطمینان حاصل کنید که این رتبه بندی همراه با دیگر جزئیات گنجانده شده است. 

اگر مدارک شما به زبانی غیر از انگلیسی است، ترجمه ی رسمی هم نیاز می باشد.

 

مکان های دیدنی انگستان

انگلستان یک محل عالی برای بازدید مسافرانی است که اولین و یا چندمین سفر خود به خارج از کشور را تجربه می‌کنند. این تا حدودی به دلیل است که موانع زبان برای کسی که به زبان انگلیسی صحبت می کند وجود ندارد، هر چند که در اینجا می‌توانید زبان‌هایی از سراسر جهان را بشنوید. بازدید کنندگانی در اولین مسافرت خود هستند ممکن است بخواهند که فقط به بازدید مکان‌های برجسته بروند، مانند وست مینستر ابی و یا خرید در نایتسبریج در لندن و شاید بازدید از یک شهر دانشگاهی و یا استون هنج. برخی بازدید کنندگان ممکن است پیاده روی در صحراها، بررسی گوشه‌ها و مخفیگاه‌های روستاهای زیبا، و یا کاوش میراث انگلیسی خود را انتخاب کنند. با وحود بهترین مکان‌ها برای بازدید در انگلستان، آن برای همه چیزی ارائه می‌دهد.

 

برایتون

 اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

برایتون در ساحل ساسکس از اواسط قرن ۱۹ به یک تفریحگاه ساحلی محبوب تبدیل شده است. بخش عمده ای از محبوبیت آن به دلیل نزدیکی به لندن است که با داشتن مسافران روزانه خود بسیار محبوب است. بخش ساحلی دارای خانه‌های قدیمی ویکتوریایی دلپذیر است که امروزه امکانات رفاهی توریستی را ارائه می‌کند. بازدید کنندگان علاقه مند به پیاده روی بر روی کاخ اسکله معروف و یا تحسین باغ سنتی انگلیسیی هستند. این شهر دارای یک زندگی پر جنب و جوش شبانه است، و همچنین خانه بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران است.

 

لیک دیستریکت

 اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

لیک دیستریکت در کامبریا در شمال غربی انگلستان خانه بزرگترین پارک ملی کشور است. منطقه کوهستانی برای پیاده‌ روی و کوه نوردی شناخته شده است. این یک مقصد توریستی محبوب است که بیش از ۱۵ میلیون بازدید کننده در سال را به خود جذب می‌کند. این پارک دارای مرتفع‌ترین کوه‌ در انگلستان یعنی Scafell Peak، و همچنین طولانی‌ترین دریاچه یعنی Windermere است. برخی ممکن است پیاده روی آرام را از طریق دره ترجیح دهند در حالی که آنها از آثار ویلیام وردزورث، شاعر معروف قرن ۱۹ دیدن می‌کنند، یا برای دیدن منظره‌ها سوار قطار می‌شوند.

 

سنت ایوس

 سنت ایوس در ساحل واقع شده است که اگر چه یک شهر سابق ماهیگیری است اما هنوز هم تنها بندر در کورنوال جنوب شرقی انگلستان را دارد. امروزه این شهر زیبا تقریبا ۱۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد که یک تفریحگاه تعطیلات محبوب است و در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به عنوان بهترین شهر ساحلی انگلستان انتخاب شد. کفش پیاده روی راحت برای رسیدن به تپه، خیابان‌های باریک سنگ فرش شده ضروری است که آنها با ساختمان‌های عجیب و جالب و گالری های هنری پوشیده شده اند.

 

باث

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

باث نام خود را به این دلیل گرفته است که توسط رومیان در ۶۰ میلادی، به دلیل چشمه‌های آب گرم در اینجا حمام‌هایی ساخته‌اند. این شهر اوج محبوبیت خود را در سال جورجیایی به دست آورد زمانی که ثروتمندان در اینجا برای چشمه های معدنی می‌آمدند. علاوه بر مشهور بودن به خاطر آب، شهر همچنین یک نمونه عالی از معماری جورجیایی است. این شهر امروزه دارای عرصه فرهنگی فعال، با تئاتر زنده و ناهار خوری خوب است. این شهر در جنوب غربی انگلیسی یک پایگاه خوب برای بازدید از استون هنج یکپارچه است.

 

کمبریج

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

کمبریج یک شهر تاریخی است که در حدود ۸۰ کیلومتری شمال لندن قرار دارد و خانه دانشگاه کمبریج، یکی از دانشگاه‌های برتر در جهان است. دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تاسیس شد. دانش آموزان خود حدود ۲۰ درصد از ۱۲۳۰۰۰ جمعیت شهر را تشکیل می دهند. پس از تور دانشگاه، مسافران ممکن است برای قایق سواری به River Cam بروند، از مجموعه عظیمی از آثار باستانی موزه فیتزویلیام بازدید کنند، و یا در سراسر پل ریاضی که برخی ادعا می کنند بهتر از پل‌های ونیز است پیاده روی کنند..

 

ساحل ژوراسیک

 اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

شکارچیان فسیل ممکن است مایل به ایجاد یک خط مستقیم برای ساحل ژوراسیک باشند که یک بخش در جنوب انگلستان است که تقریبا از بورنموث تا اکسموث است. قدمت صخره‌ها به ۱۸۵ میلیون سال پیش باز می‌گردد زمانی که قاره‌ها از یکدیگر جدا شدند. موزه‌ها در طول مسیر هر منطقه را توضیح می‌دهند. Charmouth بهترین مکان برای پیدا فسیل است. شکارچیان فسیل و همه بازدید کنندگان باید زمانی را برای پیاده روی در سواحل و یا بازدید از شهرهای کوچک جذاب در طول راه تعیین کنند. هنگام پیاده روی در نزدیکی صخره‌ها مواظب باشید چرا که سنگ‌ها می توانند هر لحظه بیافتند.

 

آکسفورد

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

قدمت آکسفورد به ساکسون انگلستان برمی گردد هنگامی که آن به عنوان Oxenaforda و یا مکانی که در آن گاوها از رودخانه عبور می‌کرد، شناخته می‌شد. امروز آن به عنوان قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان‌ها شناخته می‌شود، که قدمت به قرن ۱۲ باز می‌گردد. این شهر جنوب شرقی انگلستان، مرکز شهرستان آکسفوردشایر است، همچنین دارای بقایای قلعه نورمن و کلیسای جامع مسیح که یک کلیسای کوچک کالج است و کلیسای جامع قرار گرفته در یکی از ساختمان است. از آنجا که دانش آموزان از سراسر جهان برای تحصیل به اینجا می‌آیند، آکسفورد شهر تنوع قومی فراوان است.

 

یورک

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

یورک شهر محصور شده با میراث غنی است که در محل تلاقی رودخانه‌های اوس و فاس واقع شده‌ است. بسیاری از مناظر هیجان انگیز برای جلب توجه بازدید کنندگانی به رقابت می‌پردازند که آنها در امتداد خیابان های سنگ فرش شده در شهر قدم می‌زنند. یکی از نشانه‌های شهر، یورک مینیستر است. این محل فرماندهی کلیسای جامع با آثار قابل توجهی از هنر پر شده است. برج قرون وسطی کلیفورد که توسط ویلیام فاتح ساخته شده بود و توسط هنری سوم در قرن ۱۳ بازسازی شد، منظره‌ای بزرگ برای نمای پانوراما در اطراف شهر است.

 

استون هنج

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

استون هنج یکی از محبوب ترین مکان‌ها برای بازدید در انگلستان است که یک بنای تاریخی ماقبل تاریخ در ویلتشایر است. از حدود ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد، دوران نوسنگی و برنز مردم شروع به آوردن سنگ‌های غول پیکر از ولز و مارلبرو داون کرده‌اند. استون هنج تا ۱۶۰۰ سال قبل از میلاد تکمیل شد. یک سفر به استون هنج بهترین ترکیب با سفر به ماقبل تاریخ اوبیوری تا شمال است، که حتی یک دایره سنگی بزرگتر دارد که با محدودیت کمتر و گردشگران کمتر است.

 

 لندن

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

هنگامی که زمان توصیف لندن می‌آید هر توضیحی مبالغه نیست. لندن پایتخت انگلستان و بریتانیا است. این شهر شلوغ تاریخی شخصیت دار از کلیسای وستمینستر تا کاخ باکینگهام است. خرید از نایتسبریج تا خیابان کارنابی، سوار شدن در اتوبوس قرمز دو طبقه و مترو که آن به طور مداوم به یاد آور mind the gap است. لندن همچنین برای تئاتر زنده معروف است که لازم است.